Сиропи для коктейлів — обов'язкова складова сучасного бару. Це один з головних компонентів будь-якого напою, приготованого вдома або в ресторані.
Лінійка коктейльних сиропів не обмежується простою класикою, популярним Гренадином, ягідними або фруктовими смаками. На ринку представлено понад 100 різноманітних варіантів, а деякі з них вражають своїм оригінальним смаком. Завдяки цьому з'являються нові авторські композиції, розширюється асортимент коктейлів.
- Що таке сироп: склад і характеристики
- Класифікація сиропів
- Навіщо потрібен сироп в коктейлі, як вибрати і з чим поєднувати
- Топ-5 сиропів для бару
- Гренадин
- Амаретто
- Блакитний Кюрасао
- Сироп солона карамель
- Сироп лісовий горіх
- ТОП-5 виробників сиропів для коктейлів
- Рецепти приготування сиропу для коктейлів в домашніх умовах
- Цукровий сироп
- М'ятний
- Ванільний
- Малиновий
- Лимон
- Апельсиновий
- Вишневий
- Горіховий
- Гвоздика
- Рецепти коктейлів з сиропом
- Маргарита
- Дайкірі
- Тома Коллінза
- Відео огляд бюджетних сиропів і порівняння торгових марок: який сироп для коктейлів вибрати
Що таке сироп: склад і характеристики
Коктейльний сироп являє собою прозорий концентрат без запаху з води і цукрового піску. В якості додаткових інгредієнтів, які задають колір і смак, використовуються ягідні і фруктові соки, витяжки рослин, різні смакоароматичні Доповнення.
До складу якісного сиропу входять тільки натуральні компоненти.
Продукт недобросовісного виробника, приготований з синтетичних компонентів, видає себе надмірно насиченим кольором.
При покупці цукрового сиропу для коктейлів необхідно дивитися і на інші, не менш важливі, характеристики.
- Смакова наповненість і обсяг цукру. Параметр впливає на кількість сиропу, необхідного для ароматизації коктейлю.
- Насиченість кольорів. Від неї залежить відтінок напою.
- Реакція з молоком. При взаємодії з деякими сиропами молоко згортається, тому перед приготуванням молочного коктейлю необхідно перевірити сполучуваність продуктів.
- Щільність сиропу необхідно враховувати при виготовленні шаруватих міксів.
Останній параметр цукрового сиропу-щільність-має 3 ступеня, які відрізняються співвідношенням цукру і води:
- Перша виходить шляхом змішування компонентів в рівній пропорції. При цьому досить просто розчинити цукор в гарячій воді.
- Сироп другого ступеня щільності передбачає з'єднання води і цукру в пропорції 4 до 1. Сироп уварюється до появи «тонкої» ниточки.
- Третю ступінь густоти отримують шляхом варіння цукру і води в нестандартному співвідношенні 15% на 85%. Маса довго уварюється, до тих пір, поки не з'явиться тягуча «товста» нитка.
Не завжди якісний сироп з потрібною щільністю можна купити в магазині. Але, знаючи правильні пропорції, його можна виготовити в домашніх умовах.
Класифікація сиропів
Сироп до складу алкогольних коктейлів додають з 1780 року. Популярними смаками в той час були полуничний, імбирний, малиновий і мигдальний. Через 50 років палітра смаків сиропу урізноманітнилася десятками нових смаків, лідерами серед яких стали апельсиновий, лимонний, ананасовий, ванільний і вишневий. Тоді ж з'явився і Гренадин, до сих пір використовується в складі багатьох коктейлів, наприклад, Текіла Санрайз.
У сучасному барі величезний асортимент сиропів. Для зручності використання їх класифікують за смаками:
- Квіткові;
- Фрукти;
- Ягідні;
- Цитрусові;
- Трав'яні;
- Овочеві;
- Квіткові;
- Пряні;
- Десертні;
- Повторюють смак алкогольних коктейлів та інші.
Кількість смакових інтерпретацій налічує близько 100 різновидів.
Навіщо потрібен сироп в коктейлі, як вибрати і з чим поєднувати
Сироп в коктейлі виступає відразу в декількох ролях. Він надає напою солодкість і задає його колір.
Правильний сироп для коктейлів повинен відповідати наступним параметрам:
- Натуральний склад, відсутність "хімічного" запаху, смаку та інтенсивного забарвлення;
- Багатогранність смаку з невеликим виділенням головної " нотки»;
- Щільність: для коктейлів варто купувати густі сиропи, які універсальні у використанні і підходять як для рідких, так і для шаруватих напоїв;
- Сумісність з молоком, якщо планується використовувати сироп для приготування молочних коктейлів.
Запорука смачного коктейлю-правильне поєднання сиропу і алкоголю:
- Цукровий сироп вважається універсальним. Він підходить до будь-якого алкоголю, будь то горілка, ром, віскі або абсент.
- М'ятний сироп чудово поєднується з імбирним пивом, сухим джином та горілкою.
- Малиновий сироп рекомендується додавати в коктейлі з сухим джином, білим ромом і горілкою.
- Ванільний сироп підходить до горілки, шоколадного лікеру, віскі, коньяку, білого вермуту, білого рому, бехеровки та інших алкогольних напоїв.
- Пряний сироп добре гармонує з віскі, горілкою, абсентом, рожевим вермутом, сухим джином, білим і темним ромом.
- Цитрусові сиропи підходять до горілки, текіли, віскі, імбирного пива, червоного вермуту.
- Гренадін поєднується з горілкою, темним і білим ромом, самбукою, шампанським, сухим джином, вином, вермутом.
Сиропи добре поєднуються з фруктами та різними соками. Їх широко використовують в кулінарії, додають в каву, чай, морозиво, випічку.
Топ-5 сиропів для бару
Асортимент сиропів в барах обчислюється десятками різних смаків. У кожного унікальний смак, що розкривається по-особливому з правильно підібраним напоєм. Серед них є класичні добавки, які використовують для приготування великої кількості міксів. Ці сиропи є в будь-якому закладі світу.
Гренадін
Сироп володіє насиченим рубіновим відтінком. Готується він з соку граната, а також ягід червоного кольору: вишні, малини, смородини та інших. У гренадіна освіжаючий кисло-солодкий смак з нотками ванілі. Він прекрасно вбудовується в палітру алкогольних і безалкогольних міксів.
Популярні коктейлі з гренадином:
- Текіла Схід Сонця ;
- Хіросіма ;
- Боярський ;
- Безалкогольний Белліні.
Крім коктейлів, Гренадін додають у випічку, десерти і чай.
Амаретто
Сироп сподобається цінителям екзотики. Він повністю повторює смакову палітру однойменного італійського лікеру. Амаретто приваблює золотистим відтінком, яскравим смаком і ароматом, гармонійно поєднує в собі нотки мигдалю і абрикоса.
Сироп додасть пікантності будь-якого безалкогольного або алкогольного напою.
Сироп Амаретто додають в такі коктейлі:
- Амаретто Колада;
- Лінива ящірка;
- Хрещений батько;
- Сильний.
Відмінно поєднується сироп з холодним чаєм, молочними коктейлями, капучино, латте. Широко використовується в кондитерській справі для просочення тортів, тістечок, пончиків і як добавка до морозива.
Більше коктейлів з Амаретто: 14 рецептів, які ви зможете приготувати вдома →
Блакитний Кюрасао
Сироп Блю Кюрасао – безалкогольний аналог однойменного лікеру. Виготовляється з цедри мандаринів з острова Курасао і прянощів. Відмітна особливість-насичений синій колір і густа консистенція. Смак з невеликою гіркуватістю, а в ароматі переважають цитрус в поєднанні з гвоздикою.
Використовується для виготовлення різних міксів, часто присутній в складі багатошарових коктейлів.
Блю Курасао входить до складу популярних коктейлів:
- Блакитна лагуна ;
- Блакитні Гаваї ;
- Веселка;
- Ламбада;
- Тихий Океан.
Широко використовується для приготування мусів, пудингів. Блю Курасао додають в морозиво і шийки з ним.
Дивіться більше рецептів коктейлів з Блю Кюрасао тутrarr;
Сироп солона карамель
Десертний сироп з густою консистенцією і насиченим ароматом виготовляють з карамелі і спеціальної французької солі. Солону карамель використовують для приготування таких коктейлів як Матанга і вершковий мартіні з солоною карамеллю.
Сироп має збалансований смак, добре підходить до кави, Золотої текіли і содової.
Сироп лісовий горіх
Золотистий сироп з легким коричневим відтінком популярний серед барменів усього світу. Аромат пряний, з нотками фундука, смак – медово-горіховий. Продукт використовують для приготування міксів з джином, горілкою. Наприклад, Московська лихоманка, Хелп еспресо і т.д. ефектно виглядає в багатошарових шийках.
Широко застосовується в кондитерській області для топінгу десертів, морозива, просочення тістечок і тортів.
ТОП-5 виробників сиропів для коктейлів
Велике різноманіття виробників цукрових сиропів ускладнює вибір продукту для непрофесіоналів. Можна виділити кілька компаній, які зарекомендували себе з кращого боку і їх сиропи використовуються в багатьох ресторанах, кафе і барах світу:
- Французька компанія 1883 Maison Routin пропонує широкий асортимент преміальних сиропів, у складі яких не використовуються штучні барвники та консерванти. Продукція цього бренду налічує понад 100 позицій. Для приготування сиропів використовується тростинний цукор і фруктоза. Продукція 1883 Maison Routin розфасована в тару об'ємом 1 л.вартість за пляшку 300-375 грн.
- MONIN-французька компанія з виробництва цукрового сиропу – найбільш популярна в Україні. Фірма знаходиться на ринку з 1912 року. Асортимент вироблених сиропів не обмежується стандартними смаками. У лінійці представлені товари з нульовою калорійністю, а також без цукру. Преміальні сорти сиропів виробляються без консервантів і добавок, з натуральних продуктів. всі смаки збалансовані, немає надмірної нудотності. Сиропи розфасовані в пляшечки об'ємом 50, 250 мл і 1 л.ціна варіюється від 350 до 450 грн за 1 літр сиропу, в залежності від смаку. Є лінійка економ-класу Keddy для бюджетних коктейлів і десертів. Літр сиропу обійдеться в 300 грн.
- Mixomania - компанія, один з найпопулярніших постачальників сиропів в нашій країні. Цінується за високу якість, збалансований смак, відсутність у складі штучних компонентів. Сиропи Mixomania створені за європейськими стандартами, гіпоалергенні. Фасовка проводиться в скляні пляшки об'ємом 1 і 5 літрів. Середня ціна 250 грн за літр сиропу.
- компанія WTS?! (Where is The Syrup?!) утворена в 2014 році власниками московських кав'ярень. У лінійці сиропів налічується більше 50 смаків, серед яких є і екзотичні: лічі, Горіхова Нуга в шоколаді, Попкорн та інші. Головна особливість продукції WTS-вся вона підходить для діабетиків, так як замість цукру використовується глюкозно-фруктозна основа. Випускають сироп в скляних ємностях об'ємом 0,25 л і 1 л. ціна прийнятна – 170-190 грн за 1 л.
- Компанія Teisseire – французький виробник сиропів. На ринку існує з 1720 року. Визнання серед барменів продукція завоювала неординарністю рецептури, високою якістю сировини, великим терміном придатності та ідеальністю балансу смаку сиропів. Лінійка товарів налічує понад 50 смаків. Фасовка - 0,7 і 1 л. вартість від 230 грн за 700 мл.
Рецепти приготування сиропу для коктейлів в домашніх умовах
Не завжди вдається знайти в продажу хороший сироп для коктейлю. Але його легко зробити вдома.
Перевірити готовність сиропу власного виготовлення нескладно. Для цього потрібно розтерти остигнула крапельку між пальцями і розтягнути. Тонка ниточка говорить про те, що сироп готовий. Якщо потрібна густа консистенція, то варіння продовжують до товстої ниточки.
Цукровий сироп
Цей рецепт сиропу для коктейлю вважається класикою. Його можна додавати в будь-які алкогольні напої, що вимагають підсолоджувача, робити на цій основі сиропи з різними добавками.
Склад:
- 0,6 кг цукру;
- 0,4 л води.
Рецепт:
- З'єднати цукор і воду.
- Прогріти до розчинення цукру.
- Якщо необхідний густий сироп, то уварювати протягом 10-15 хвилин, помішуючи і знімаючи білу пінку.
- Остудити і перелити в пляшку.
Термін зберігання сиропу – 3 місяці.
М'ятний
М'ятний сироп знадобиться для приготування освіжаючих коктейлів, наприклад, пожежі в Техасі, Зеленої хвилі та інших напоїв.
Склад:
- 50 г сухої м'яти;
- 0,5 л окропу;
- 0,7 кг цукру.
Рецепт:
- Залити окропом листя м'яти.
- Залишити на годину, закривши ємність кришкою.
- Процідити.
- Додайте цукор до м'ятної води. Перемішавши.
- Варити протягом 10 хвилин на середньому вогні, прибираючи утворюється піну.
- Остудити і перелити в пляшечку.
Зберігати не більше 2 місяців.
Ванільний
Цей сироп готують на основі цукрового.
Склад:
- 250 мл цукрового сиропу;
- 10 мл ванільного екстракту.
Рецепт:
- Зварити цукровий сироп.
- Остудити.
- Додайте ванільний екстракт і перемішайте до повного розчинення.
- Перелити ємність для зберігання.
Замість ванільного екстракту можна додати кристалічний ванілін. На 250 мл сиропу знадобиться 2 пакетика.
Малиновий
Смачний і ароматний сироп використовують для приготування таких коктейлів як малиновий Мохіто , Роял шот (Royale), Буз Фізз (Secret Fizz), Рожевий сад та інших.
Склад:
- 0,5 л цукрового сиропу;
- 0,5 кг свіжої малини.
Рецепт:
- З ягід віджати сік.
- З'єднати його з цукровим сиропом.
- Проварити протягом 5 хвилин на середньому вогні, знімаючи пінку.
- Остудити, перелити в підготовлену ємність.
- Використовувати протягом 2-х місяців.
Лимон
Незважаючи на простоту рецепта, він є найтривалішим по процесу. Приготування сиропу займає кілька днів.
Склад:
- 0,5 л цукрового сиропу;
- 3 великих лимона.
Рецепт:
- З лимонів зняти цедру.
- У сироп додати цедру і закип'ятити.
- Витримати 2 доби.
- Процідити.
- Вичавити сік з м'якоті лимонів і процідити його.
- Влити фреш в сироп і перемішати.
- Зберігати в герметичній ємності не більше 2 місяців.
Апельсиновий
У складі Маргарити , Космополітена , Медузи , B52 та інших коктейлів присутній апельсиновий сироп. Приготувати його не складно в домашніх умовах.
Склад:
- 3 апельсини;
- 150 г цукру;
- 50 мл води;
- 5 г лимонної кислоти.
Рецепт:
- Помити і обсушити апельсини.
- Зняти теркою 5-6 г цедри з апельсинів.
- Вичавити з апельсин 250 мл соку.
- Процідити фреш від м'якоті.
- Розжарити сковороду.
- Засипати цукор, влити воду.
- Готувати до золотистого відтінку маси.
- Додати сік і лимонну кислоту.
- Закип'ятити масу, проварити хвилин 5.
- Покладіть цедру.
- Варити 10-15 хвилин.
- Як тільки маса загусне, зняти з вогню.
- Остудити і перелити в пляшечку.
Вишневий
Сироп готується аналогічно малиновому.
Склад:
- 0,5 л цукрового сиропу;
- 0,5 кг вишні.
Рецепт:
- Промити і обсушити ягоди.
- Вичавити сік з вишень.
- З'єднати вишневий сік з цукровим сиропом.
- Варити на середньому вогні 10-15 хвилин, знімаючи пінку.
- Остудити, перелити в пляшечку.
Вичавити сік з вишні можна наступним чином. Взяти кілька шарів марлі. Скласти в неї ягоди. Згорнути тканину, щоб вийшло подобу кулька. Віджати руками сік. Процедуру проводити в рукавичках, щоб шкіра не забарвилася.
Горіховий
Горіховий сироп стане в нагоді при виготовленні таких міксів як Веселий Роджер, Московська лихоманка.
В якості бази для приготування використовується кавовий сироп.
Склад:
- 100 г розчинної кави;
- 260 мл води;
- 0,5 кг цукру;
- 200 г ядер волоського горіха.
Рецепт:
- Зробити міцну каву з кави і 200 мл води.
- З'єднати в каструльці цукор і 60 мл води.
- Проварити до розчинення кристалів цукру.
- Приєднати каву і уварювати 15 хвилин на середньому вогні.
- Горіхи обсмажити, подрібнити.
- Додайте їх у гарячий сироп і залиште настоюватися на 1 годину.
- Процідити.
- Розфасувати по підходящої тарі.
Використання натуральної кави додасть сиропу велику ароматність.
Гвоздика
Пряний сироп доповнить коктейлі з горілкою, шампанським, ромом, надавши напою неймовірний аромат.
Склад:
- 200 мл цукрового сиропу;
- 5 г гвоздики меленої;
- 50 мл окропу.
Рецепт:
- Гвоздику залити окропом.
- Закип'ятити і проварити близько 10 хвилин.
- Процідити рідину.
- Влити в заздалегідь приготований цукровий сироп.
- Змішати і перелити в пляшечку.
Не варто готувати сиропи у великих обсягах. При тривалому зберіганні вони втрачають ароматичні властивості.
Рецепти коктейлів з сиропом
Маючи в домашньому запасі різноманітність сиропів, можна приготувати алкогольні коктейлі прямо у себе на кухні.
Маргарита
Коктейль користується великою популярністю як в закладах, так і на домашніх вечірках. Для приготування використовується цукровий сироп.
Склад:
Текіла | 50 мл |
апельсиновий лікер | 25 мл |
цукровий сироп | 10 мл |
сік лайма | 30 мл |
Лайм | 1 часточка |
сіль | 2 г |
Кубики льоду | 200 г |
Приготування:
- Борт келиха вмочити в сіль, щоб вийшла облямівка.
- Влити в шейкер лікер, сироп, сік і текілу.
- Додати лід.
- Ретельно все збити.
- Перелити через ситечко в підготовлений келих.
- Прикрасити лаймом.
Дайкірі
Ще один класичний коктейль з цукровим сиропом.
Склад:
білий ром Bacardi | 60 мл |
сік лайма | 20 мл |
цукровий сироп | 15 мл |
Лід | 250г |
Приготування:
- Влити ром, сироп і сік в шейкер.
- Додати лід.
- Гарненько струсити.
- Перелити в коктейльну чарку через стейнер.
Більше коктейлів з білим ромом Бакарді: 10 кращих рецептів для домашнього приготування →
Тома Коллінза
Освіжаючий коктейль для шанувальників Джину.
Склад:
сухий Лондонський джин | 50 мл |
сік лимона | 25 мл |
цукровий сироп | 25 мл |
сода (спрайт) | 100 мл |
Апельсин | 1 Коло |
лід у кубиках | 350 г |
Приготування:
- В келих Коллінз кинути кубики льоду.
- Залити в шейкер всі рідкі інгредієнти, крім содової, додати залишився лід.
- Збити.
- Перелити в келих, використовуючи ситечко.
- Акуратно влити содову і перемішати коктейль.
- Декорувати кружечком апельсина.
Детальніше про коктейлі з джином: топ 20 рецептів приготування →
Вміння готувати різні сиропи для коктейлів відкриває великий простір для фантазії. Можна не тільки робити відомі коктейлі на своїй кухні, але і пробувати нові поєднання компонентів.
Автор: Євгенія Гончарова,
спеціально для byhaem.in.ua